1

Тема: ҚМЖ Әдебиеттік оқу. Ғ.Қайырбеков "Ана тілі"

Пәні:  әдебиеттік оқу 
 
  Класы: 4 «В»  


 
  Тақырыбы: 
 
  Ғ. Қайырбеков  Ана  тілі 


 
  Мақсаты : 
 
  «Ана тілі» өлеңі арқылы оқушылар туған тіліміздің  құндылығы мен қасиеті, мәні мен маңызы  туралы түсінік алады. Өлеңдегі негізгі ойды, идеяны ұғындыру.Оқушыларды сыни
  ойлауын дамыту    


 
  Күтілетін  нәтиже: 
 
  Өз беттерімен кез-келген тапсырмаларды орындай білуге  машықтанады. Бір-біріне көмектеседі. Оқушылар өздерін еркін ұстай отырып,
  ойларын тиянақты жеткізеді, тапқырлық қасиеттерін шыңдайды. 


 
  Түйінді  идеялар:   (кілтті сөздер) 
 
 
  Әр халықтың ана тілі — білімнің кілті… Біздің жастарымыз ана тіліне жетіп,
  білімді, мәдениетті болсын  Ахмет Жұбанов    


 
  Сабақ  кезеңдері:  
 
  Сабақ барысы: 
 
  Бағалау 
 
  Ресурстар 


 
  1.Кіріспе.          
 
    1.Ынтымақтастық  орта қалыптастыру «Не ортақ?»    2. Топқа бөлу  (қазақ тілі, орыс тілі, ағылшын тілі,қырғыз тілі, неміс тілі)    3.Үй тапсырмасын  сұрау « Қарлы кесек» әдісі 
 
  Үш шапалақ  Бәрекелді!     Смайлик арқылы   
 
  Оқулық «Атамұра»2010  Қима қағаздар    


 
  2.Тұсаукесер.                   
 
  1.Ой шақыру. Аудио жазба  жіберу.  Ана тілі сөзіне түрлі ассосациялар жасау  (Сыни бағытағы сұрақтар)  -Тіл не үшін қажет?  -Біздің ана тілі қай тіл?  -Неліктен қазақ тілін ана тілі дейміз?   -Тіл не үшін қажет?  -Қалай ойлайсыздар,неліктен  бүгінгі сабағымызда тіл туралы сөз қозғалды  деп ойлайсыз?  (Жаңа сабақтың тақырыбын оқушылар табады) 
 
     Ым –ишара  арқылы  бағалау                 Бәрекелді! 
 
  Аудио жазба 


 
  3.Негізгі  бөлім.                            
 
  -Автор туралы не білеміз?  Бейне материал.  Сұрақ- жауап.  Өлеңді оқушылардың іштей оқуы.  Өлеңді жұпта талқылайды.  Топта ортаға салып талқылайды.  Жамбыл Дүйсеновтың өлеңін тыңдату.  «Кірпіш кітапша» арқылы қорғайды  1-топ өлең мазмұнын кірпіш кітапшаға  түсіреді.   2-топ автор туралы  білгендерін кірпіш кітапшаға түсіреді.  3-топ «Венн диаграммасы» әдісі  арқылы   екі өлеңді салыстырады  4-топ « Синквин әдісі»   арқылы өлең шығару.  5-топ  «Кілтті  сөздер арқылы» эссе жазу.    
 
     Смайлик арқылы бағалау     Топтық бағалау     Екі жұлдыз бір тілек.     Топтық бағалау        Бәрекелді! 
 
     Смайликтер                 Бейне таспа                 Тірек сөздер 


 
  4.Қорытынды.                
 
  «ББҮ» әдісі арқылы сабақты қорытындылау.  Рефлексия   Аферматор» әдісі арқылы сабақты қорытындылау,  Кітап, қоржын, шелек.   Бағалау  Бағалау критерийлері арқылы өзіндік бағалау 
 
  Үш шапалақ     От шашу        Жиынтық бағалау 
 
  «ББҮ» сызбасы        Кітап, қоржын,шелек суреттері     Бағалау парағы 


 
  Қосымша оқу. Үй  тапсырмасы. 
 
  «Ана тілім - тірлігімнің айғағы» тақырыбына  өлең жазу. Ана тілі өлеңін мәнерлеп оқу. 
 
    
 
    


 
  Не сәтті өттті?  Нені дамыта аласыз? 
 
    
 
    
 
    


 
  Не сәтсіз өтті?  Нені өзгерткіңіз келеді? 
 
    
 
    
 
    

[/table]

Post's attachments

Ғ.Қайырбеков Ана тілі.docx 24.18 kb, скачали 2 раз с 2015-11-29 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

2

Re: ҚМЖ Әдебиеттік оқу. Ғ.Қайырбеков "Ана тілі"

Гулнар әриптес. Жоспарын  ұнады. Шығармашылық табыс тилеймин.